2024. május 6. - Ivett, Frida

Hetedikek a magyarok

A hetedik helyen végzett hétfőn a magyar csapat a londoni öttusa-világbajnokság női váltóversenyében.
2009. augusztus 17. hétfő 23:20 - HírExtra
A Kovács Sarolta, Cseh Krisztina alkotta páros a vívás után tizedik, az úszást követően nyolcadik, a lovaglás zárultával pedig ötödik volt, aztán a lövészettel kombinált futásban két helyet visszacsúszott.
Győztek a csehek, mögöttük a németek és a lengyelek futottak a célba érmet érő pozícióban.
Eredmények:
női váltó, világbajnok:
-----------------------
Csehország (Lucie Grolichova, Natalie Dianova) 6064 pont
2. Németország (Eva Trautmann, Lena Schöneborn) 5988
3. Lengyelország (Sylwia Czwojdzinska, Paulina Boenisz) 5914
...7. Magyarország (Kovács Sarolta, Cseh Krisztina) 5564 (vívás: 22 győzelem/30 vereség/748 pont, úszás: 2:08.37 perc/1260 pont, lovaglás: 1156 pont, lövészet-futás: 17:20.46 perc/2400)

A versenyben 14 csapat indult. A szokásos három helyett ezúttal csupán két öttusázó alkotott egy-egy csapatot. Az első számban négy tuson osztoztak az aktuális ellenfelek, úszásban 2x100 méter volt a táv, lovaglásban egymást váltva a hagyományos versenyhez képest rövidített pályát kellett teljesíteni, a kombinált számban pedig mindkét váltótag 2000 métert futott, közben pedig kétszer lőtt.