Oktatási mentori ismeretek számonkérése

Országos körutat indított az oktatási tárca a felsőoktatási mentorprogramba bekerült mentorok ismereteinek felmérésére - közölte a minisztérium az MTI-vel.

Az Oktatási és Kulturális Minisztérium által létrehozott Katapult Mentorprogramba bekerült mentorok feladata a felsőoktatási intézményekben az elsőéves, halmozottan hátrányos helyzetű hallgatók egyetemi, illetve főiskolai életbe való beilleszkedésének megkönnyítése, valamint a tanulmányi és szociális ügyintézésben való segítésük.

Az előzetesen kiválasztott mentorok már a tanév megkezdése előtt kapcsolatba léptek a felvett hallgatókkal, hogy folyamatosan segítsenek az esetlegesen felmerülő problémák megoldásában.
Ahhoz, hogy a mentorok feladatukat hatékonyan lássák el, előre kiadott képzési anyagokat kellett elsajátítaniuk. Az országos körút fő programja a képzési anyagok számonkérése. A beszámoló során a mentorok be kell számolniuk ismereteikről a hallgatói juttatások rendszeréről; a felsőoktatási intézményekben az adminisztrációról; és a mentorprogram ismeretéből.

A körúton a tárca illetékesei a főváros után az következő egy hónapban ellátogatnak Egerbe, Miskolcra, Győrbe, Szegedre és Pécsre is.

A Katapult Mentorprogramot az OKM 2005-ben hívta életre. A felsőoktatásba kerülőket egy, a programba jelentkező, felsőbb évfolyamos hallgató segíti ugyanazon karról vagy szakról. A program az ország összes olyan felsőoktatási intézményében működik, ahová vettek fel szociálisan hátrányos helyzetű fiatalt.

A mentorok az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) ösztöndíjában részesülnek, amelynek összege havi tízezer forint.

Jelenleg 600 mentorösztöndíjas tevékenykedik a felsőoktatási intézményekben, akik 170 hátrányos helyzetű mentorált beilleszkedését segítik.

Forrás: MTI