Maradhatnak a hangszerek

A countryzene óriásainak zeneszerszámait hagyományozta a countryzene halhatatlanjainak múzeumára egy férfi, mielőtt öngyilkosságot követett el. Bob McLean tavaly végzett magával, miután azzal vádolták meg, hogy befektetők 67 millió dollárnyi pénzét sikkas

A keddi kompromisszumos egyezség értelmében már biztosnak látszik, hogy a múzeum birtokába kerültek Bill Monroe, a bluegrass világhírű énekese, hegedűse és mandolinosa, Johnny Cash, a legendás feketeruhás countryénekes és Maybelle Carter, a folkzene klasszikusának számító híres Carter család énekesének hangszerei.

A múzeumot működtető Country Music Foundation és Bob McLean vállalkozó cégének csődgondnoksága megállapodott: a hangszerek ellenében a múzeum 750 ezer dollárt utal át a hitelezők kártalanítására, nem kell viszont megfizetnie egy vitatott 870 ezer dolláros összeget.

A csaló befektető korábban Johnny Cash két gitárját adományozta a múzeumnak - a hangszerek értéke tavalyi áron és darabonkét 125 ezer dollár volt. Pénzt is felajánlott, amelyből az intézmény megvásárolhatta Bill Monroe 1923-as Gibson márkájú, 1,1, millió dollárt érő mandolinját és a zenész 1928-as, korábban 575 ezer dollárra becsült Gibson-gitárját.

A visszakövetelt összeg fejében a csődgondnok a nagy értékű ékszerek átadását akarta. A múzeum álláspontja szerint a birtokában lévő hangszergyűjtemény közkincs, a hangszerek nem szerepelnek a múzeum könyvelésében, így azok nem kezelhetők biztosítékként. A Country Hall of Fame igazgatója szerint nem fogják átadni a gyűjteményt a csődgondnokságnak.
Forrás: MTI