A gyermekmúmia titka

Ezerhétszáz éves bűntényt fedezhettek fel a cambridge-i Addenbrooke's Kórház radiológusai, akik CT-vizsgálatnak vetettek alá egy egyiptomi gyermekmúmiát.

A múmiát az essexi Safron Walden Múzeum gyűjteményében őrzik, s a régészek a Kr.u. 350-ben elhunyt gyermek nemét szerették volna kideríteni.

A tudósok 17 évvel ezelőtt röntgenezték meg először a múmiát, és arra a következtetésre jutottak, hogy a pólyák fiút rejtenek. A közelmúltban viszont a múmiát megvizsgáló Christina Riggs, a Kelet-angliai Egyetem régésze arra a következtetésre jutott, hogy a festett pólyák olyanok, amilyeneket nők esetében alkalmaztak a Kr.u. IV. évszázadban Thébában - olvasható a Daily Mail (http://www.dailymail.co.uk) online kiadásában.

A kutatók azt remélték, hogy az elhunyt fogazata, csukló- és medencecsontja vizsgálata alapján meg tudják állapítani a gyermek korát és nemét.

A cambridge-i radiológusok ehelyett egy esetleges gyilkosságra derítettek fényt - a gyermek koponyatörést szenvedetett, s el volt törve a kulcscsontja is, ezek a sérülések okozhatták a halálát.
"A sérülések származhattak eséstől, balesettől, de nem zárhatjuk ki a gyilkosság lehetőségét sem" - hangsúlyozta a vizsgálatokat végző Halina Szutowicz.

Forrás: MTI