Tényleg egészséges a csokievés?

Hogyan hatnak a kedélyállapotunkra és egészségünkre a különböző csokoládék?

Véd a rák ellen?

A 60-70 százalékos kakaótartalmú csokoládénak kifejezetten kedvező hatása az egészségre, számos antioxidánst, valamint biológiailag aktív gyógyító molekulát tartalmaz. Ez utóbbiakat most kezdi azonosítani az orvostudomány, de annyit már lehet tudni róluk, hogy rákellenes hatásúak.

Mértékkel!

Egy falat jó minőségű csokiban kétszer annyi található ezekből a molekulákból, mint egy pohár vörösborban vagy zöld teában, noha ez utóbbiak is rendkívül értékesek. Szakértők szerint 2 dkg az a csokoládémennyiség, ami gyógyuló betegeknek is kifejezetten javasolt.

Testi -lelki felüdülés

Fontos ásványi anyagok vannak a csokoládéban, mint például a kálium, a magnézium, a foszfor, sőt kalciumot, vasat, valamint A,-B1- és B2-vitamint is tartalmaz. De nemcsak a testre, hanem a lélekre is kiválóan hat. Például oldja a depressziót, a szorongást, valamint endorfinokat, azaz boldogsághormonokat szabadít fel.

Ezt a hatást már egy kocka csokoládé is kiválthatja, így a fogyókúrázóknak sem kell búsulniuk. A csokoládéban található Teofillinnek - mind fizikai, mind szellemi tevékenységeknél-bizonyítottan serkentő hatást tulajdonít az orvostudomány. S hogy milyen fajtát válasszunk? Nem árt tudni, hogy ha a csokoládét tejtermékkel vagy növényi zsírral keverik, akkor elvesznek a fent említett hasznos molekulák jótékony tulajdonságai.

Feketén-fehéren

A fehér csokoládék nem egészségesek, mert a legtöbb fajta legfeljebb kakaóvajat vagy növényi zsírt tartalmaz. Így ezeket elvileg nem is lehetne csokoládénak nevezni.

Válasszunk inkább magas kakaótartalmú fajtákat! Jó , ha tudjuk, hogy minél keserűbb a csokoládé, annál nagyobb a kakaótartalma.
Forrás: NőiTeázo