Theresa May brit miniszterelnök több javaslatot is benyújtott a Brexittel kapcsolatban, de a brit parlamentben jelenleg semmilyen megállapodástervezetnek nincs többsége - mondta Gálik Zoltán, a Budapesti Corvinus Egyetem docense az M1 aktuális csatornán csütörtökön.

  

A brit Munkáspárt megüzente Theresa Maynek, lesöpri minden olyan javaslatát, ami nem egyezik a Munkáspárt hat pontjával, amelyben kiemelten fontos az együttműködés folytatása az Európai Unióval és a közös piac fenntartása - fűzte hozzá.

Gálik Zoltán elmondta: egyrészt, ha ez megtörténik, a miniszterelnök - aki kisebbségben maradt saját kormányában - a Munkáspárttól sem kapna támogatást, másrészt ha a Munkáspárt mégis támogatja a javaslatokat, azt a kormánypárt nem fogadná jól, és talán új vezetőt választana.

Légikáosz

Komoly kockázatokat jelentene rövid távon számos nagy európai légitársaság, köztük a Wizz Air számára, ha Nagy-Britannia úgy lép ki az Európai Unóból, hogy nem sikerül megállapodásra jutnia az EU-val a jövőbeni kereskedelmi kapcsolatrendszer feltételeiről - áll a Moody's Investors Service csütörtökön Londonban ismertetett átfogó tanulmányában.

A 17 oldalas elemzésben a nemzetközi hitelminősítő hangsúlyozza ugyanakkor, hogy a Wizz Air és a többi hasonló profilú, alacsony költségű légitársaság a múltban is sikeresebbnek bizonyult az utasszám fenntartásában, sőt növelésében sokkhelyzeti körülmények közepette, mint a hagyományos légitársaságok.


A Moody's kiemeli: a Wizz Air, az easyJet és különösen a Ryanair közismert arról, hogy akár néhány hét alatt "kíméletlenül felszámolja" a nem kifizetődő járatokat.

 
Forrás: MTI