Somlyódy Csaba (MSZP) bizottsági elnök szerint mivel a BKV felügyelőbizottsága és a közgyűlés városüzemeltetési bizottsága is foglakozik már a busz-üggyel, így nem célszerű, hogy a gazdasági bizottság is ezt tegye.
Lakos Imre (SZDSZ) hétfői MTI-nyilatkozata szerint a városüzemeltetési bizottság nem foglalkozik egyelőre a buszbeszerzéssel, megvárják a cég felügyelőbizottságának vizsgálatát.
Bagdy Gábor (KDNP), aki a BKV-téma napirendre tűzését indítványozta, az MTI-nek elmondta, felelőtlenségnek tartja azt a kormánypárti eljárást, hogy az ellenzéki indítványokkal együtt "csomagban" javasolt másik napirendi téma tárgyalását is megakadályozták. Így ugyanis meghiúsul a Főkert nonprofit Zrt. alapító okiratának elfogadása is. A városháza szakemberei a sürgős döntésre való hivatkozással kezdeményezték a téma helyszíni napirendre vételét.
Bagdy Gábor közölte, hogy a gazdasági bizottságnak nem csak tudomásul vétel szintjén, hanem a konkrét feladatok meghatározásában is hatásköre van a cégvezetők prémiumfeltételeinek kitűzésében, amellyel kapcsolatban Hagyó Miklós levelet írt a cégek igazgatóságaihoz, felügyelőbizottságaihoz.
Székely Gábor alelnök a szocialistákkal ellentétben támogatta a BKV-ügy és a prémiumfeltételek napirendre vételét. A szükségesnél kevesebb szavazat hiányában azonban ez elmaradt. Ennél a szavazásnál egyébként az alelnök csak egyedül volt jelen a három SZDSZ-es képviselő közül.
Az ellenzék által megakadályozott zárt ülés helyett nyílt ülésen döntött a bizottság a gázmérő órák hitelesítésével foglalkozó Flogiston Kft. fővárosi tulajdonrészének eladásáról. A döntést követően a képviselők az MTI-nek elmondták, hogy az 52 százalékos önkormányzati tulajdonrészt több mint 160 millió forintért veheti meg a Főgáz Zrt. A cég ezzel az eddigi kisebbségi tulajdonával együtt, összességében 67 százalékos tulajdonosa lett a kft.-nek.