Horváth Sándor Domonkos közlése szerint a díjat szakmai bizottság javaslata alapján ítélte oda Csoóri Sándornak eddigi munkásságáért, életművéért az önkormányzat.
Az idei év változást hozott a szalondíj odaítélésnek módjában, eddig ugyanis a városi könyvtár egy éves forgalmi adatai alapján kapta meg az elismerést a legolvasottabb szerző. A könyvtár forgalmi statisztikája viszont a vers, a novella, a dráma műfajának nem kedvez - indokolta a változást az igazgató.
A háromnapos program gerincét a könyvbemutatók és az azokhoz kapcsolódó dedikálások alkotják. Megismerkedhetnek az érdeklődők egyebek között Monok István - Buda Attila: A magyar bibliofília képeskönyve című munkájával, Benedek Szabolcs: Rózsakert című regényével, Hámor Vilmos Bolhapiac című prózai kötetével és Pátkai Tivadar: Egy másik nyárból című verseskötetével.
Az író-olvasó találkozókon dedikál többek között G. Szabó Judit, Lévai Anikó, Jankovics Marcell, Szentmihályi Szabó Péter, Baranyi Ferenc, Ágh István.
A nyitónapon a biblioterápiáról tartanak konferenciát. A gyógyító betű címet viselő tanácskozás előadói beszámolnak arról a pszichoterápiás módszerről, amelynek eredményességéhez az irodalmi művek nagyban hozzájárulnak.
A kiállításon és a vásáron mintegy 70 kiadó képviselteti magát. Rajtuk kívül bemutatkoznak a testvérvárosok, köztük Brassó, Kuopio, Colmar és első ízben Poznan.
A könyvszalonnak a Győri Nemzeti Színház és a teátrum előtti téren felállított sátor ad helyet.
Ottófi Rudolf alpolgármester a sajtótájékoztatón köszöntőjében azt hangoztatta: támogatni kell az irodalmat és az önművelés igényét. A könyvszalon ezt a célt szolgálja.