Mivel a budapesti multiplex mozikban nem lehet igazán jó dokumentumfilmes szemlét tartani, ezért valószínűleg Pécs adna otthont a filmvásárral is egybekötött ünnepnek - tette hozzá.
Kisfaludy András közlése szerint a Magyar Filmszemlétől független dokumentumfilmes mustrán díjnyertes alkotásokat a Magyar Filmszemlén is vetítenék.
A Made elnöke szólt arról is, hogy a támogatási rendszeren javítani kellene, a filmfinanszírozás legfontosabb döntéshozó szervét rugalmatlannak, feladata ellátására alkalmatlannak tartják.
Hozzátette: noha a filmtörvény sok mindenről rendelkezik, a Magyar Mozgókép Közalapítvány (MMKA) ezt nem veszi figyelembe a támogatási összegek elosztásakor.
A szakember szerint a dokumentumfilmes műhelyeknek kellene a forgatásra szánt kisebb támogatási összegek felett rendelkeznie. Úgy vélte, hogy nincsenek összehangolva a magyarországi alapítványok pályázatai, s a dokumentumfilm-terjesztés és -forgalmazás kérdése is megoldatlan.
Az MMKA kuratóriumának választásáról szólva leszögezte, hogy a dokumentumfilmesek nem támogatják a jelenlegi tagok újraválasztását. Olyan kuratóriumot szeretnének, amely a dokumentumfilmes szakmát érintő kérdésekkel többet foglalkozik és elősegíti "egy izgalmasabb, valóságosabb szakmai közélet" kialakítását - mondta.
Kisfaludy András megjegyezte, mivel nem tartoznak a közalapítvány alapítói közé, nincs szavazati joguk a kuratórium-választásnál. Úgy fogalmazott: "mi vendégek vagyunk saját otthonunkban".
Mint felidézte, a dokumentumfilmes mustra szükségességéről, a dokumentumfilm-terjesztés és -forgalmazás problémáiról, valamint finanszírozási anomáliákról is tárgyalt a magyar dokumentumfilmes szakma a napokban Pécsett, a Moveast Nemzetközi Filmfesztivál keretében tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Az elhangzottakról néhány héten belül nyilatkozatot juttatnak el az Oktatási és Kulturális Minisztériumhoz, a parlament kulturális bizottságához, valamint az MMK-hoz - közölte Kisfaludy András.