Mexikói filmhét

A csütörtökön kezdődő mexikói filmhéten hat játékfilm és öt rövidfilm lesz látható a budapesti Művész mozi vásznán. A filmek mindegyike aktuális társadalmi problémákra reflektál a maga módján - közölte Molnár Krisztina, a szervező Budapest Film sajtórefer

A tájékoztatás szerint a szeptember 24-ig tartó seregszemlét Rodrigo Plá A zóna címmel forgatott torokszorító drámája nyitja meg, amely Mexikóváros egy gazdagok lakta, szögesdróttal és fallal elkerített negyedéről, az ott uralkodó farkastörvényekről szól. Az alkotást FIPRESCI-díjjal jutalmazták a Torontói Filmfesztiválon.

Szeptember 19-én, pénteken René Castillo Arany Pálma-díjra jelölt Támasz nélkül című négyperces animációját (1994) és Jaime Aparicio egy gyógyíthatatlan betegségben szenvedő utcai varázsló utolsó napjait bemutató drámáját, a Mágust (2004) tűzik műsorra.

Szeptember 20-án, szombaton ismét A zóna című filmet láthatják a mexikói filmek rajongói, míg másnap Carlos Salcés egy kis parasztfiúról szóló Az ég tükrében című rövidfilmjét (1998) és Ignacio Ortiz Cruz egy csapat szeretetlenségtől, bűntudattól, fájdalomtól és bosszúvágytól átitatott emberi lény összetalálkozását elmesélő Mezcal című alkotását (2007) vetítik.

A szeptember 22-i programban Lourdes Villagomez munkája, A fehér vonal szindrómája (2005) látható, amely egy halálos autóbalesetben elgázolt kislány képzeletbeli életrajza. Aznap bemutatják még María del Carmen Lara Az ország, ahol semmi sem történik című vígjátékát is (2000).

Szeptember 23-án, kedden Antonio Urrutia egy vibrálóan színes mexikói városban játszódó A szív bugyrai című vígjátékát (1996) és Mercedes Moncada Rodriguez filmjét, a Maria Elena passióját (2003) láthatják az érdeklődők. Az utóbbi Ezüst Ariel-díjas alkotás egy fiát vesztett, hegyi törzsét és a konvenciókat elhagyó asszony története.

Szeptember 24-én, szerdán Alejandra Moya 1994-ben készült Durrdefekt című sötét tónusú thrillerét (1994) és Kurt Hollander 2003-as filmjét, a Biliárdjátékosokat mutatják be, mely a szélhámosból biliárdszalon-tulajdonossá váló El Vago meséje.
Forrás: MTI