Dániel-Tóth Zoltán elmondta: a férfi sem fegyvertartási, sem vadászati engedéllyel nem rendelkezett - korábban már felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték orvvadászat miatt -, mégis rendszeresen ejtett el vadakat a bakonyi erdőkben és a Somló-hegy mentén.
Az orvvadász annyira "vérszemet kapott", hogy nem egyszer átrándult például Romániába, Ausztriába, Németországba, Olaszországba és Svájcba is, ahol a hegyekben rendkívül értékes vadakra (kőszáli kecskékre, zergékre) vadászott - tette hozzá a szóvivő.
A fegyverét és a trófeákat minden alkalommal sikerült átcsempésznie a határokon - jegyezte meg a szóvivő, rámutatva, hogy az ajkai férfi vállalkozóként mindig teherautóval közlekedett a határátkelő helyeken.
Dániel-Tóth Zoltán ismertetése szerint Svájcban például egy kőszáli kecske, vagy alpesi zerge trófeája 5-6 millió forintot is megér, s egy ottani vadásztársaság évente mindössze egy kecske, vagy zerge kilövésére kap engedélyt.
A szóvivő tájékoztatása szerint az ajkai fiatalember lakásán tartott házkutatás során 3 kőszáli kecske, 9 zerge, 10 szarvas és 45 őz trófeája került elő, de találtak nála néhány kitömött nyestet, borzot és mormotát is.
A becslések szerint az orvvadászattal okozott kár 10-20 millió forint közöttire tehető. Dániel-Tóth Zoltán utalt arra is, hogy a bűnügynek van még két gyanúsítottja - a "főkolompos orvvadász" társai, akik a bakonyi vadorzásokra kísérték időnként barátjukat -, őket azonban nem vették őrizetbe, viszont lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el a számukra.