Emellett a hatvan évnél idősebbeknek influenza ellen is be kellene oltatniuk magukat. Ezt az oltást évente meg kell ismételni, mert évente változik a kórokozó és vele együtt a védőoltás összetétele is. Bizonyos feltételek mellett egészségügyi szakértők további oltásokat is javasolnak. Így aki vesebeteg, azt védeni kell hepatitis ellen. Akik szív vérkeringési zavarokkal küszködnek, azok 60 év felett oltassák be magukat pneumoccusok és influenza ellen.
A berlini Robert Koch Intézet Állandó Oltásbizottsága rendszeresen tájékoztat az új oltásokról és javaslatokat tesz. Gyermekkori védőoltásokat felnőtteknek akkor nem kell megismételniük, ha azok kielégítő immunizáló hatásúak. Kivételt ez alól csak a szamárköhögés képez, amely nem életveszélyes , de felnőttekre nézve súlyos következményekkel járhat.
Külföldi utak esetén az orvosok sok ország esetén ajánlanak védőoltást tífusz és malária ellen, amelyeket három hónappal elutazás előtt kell beadatni. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) gyermek-paralízistől mentesnek nyilvánította Európát, Ausztráliát és az egész amerikai kontinenst, de Afrikában és Ázsiában még mindig nagy területeken terjedt el a betegség.
Napjainkban már senkinek sem kell félnie védőoltásoktól, mert azok jól elviselhetők és az immunrendszer reakciójára legfeljebb a tetanusz elleni oltás esetében lehet számítani. Allergia azonban más oltásoknál is felléphet.
Az oltási bizottság végül azt ajánlja mindenkinek, hogy gyermekkorától kezdve őrizze meg az oltási bizonyítványokat.