Mint mondta, a Ben van Cauwenbergh és Dmitrij Simkin koreográfiája nyomán születő előadásban a film és a tánc találkozásának lehetnek tanúi a nézők. A halhatatlan nevettető mellett megelevenednek A kölyök, A nagyváros fényei és A diktátor című klasszikus Chaplin-filmek jelenetei, szereplői is a táncjátékban, amelynek premierjét október 27-én tartják a Győri Nemzeti Színházban - mutatott rá az igazgató, hozzátéve, hogy a balett budapesti bemutatója decemberben lesz a Művészetek Palotájában.
Az együttes repertoáron tartja a nagy közönségsikert aratott produkcióit. Az operaház fantomja című táncjátékot Pécsen és Szolnokon viszik színre, a Purim avagy a sorsvetés című balettel a Nemzeti Táncszínházban lépnek fel.
Kiss János szólt arról, hogy bár Győr nem nyerte meg 2010-re az Európa Kulturális Fővárosa címet, a Rába-parti város kulturális életben betöltött pozícióját szeretnék tovább erősíteni. Ennek szellemében működnek együtt a nyertes Pécs városával, s ennek a kapcsolatnak lesz az első megnyilvánulása a Győri Balett szeptember 28-i pécsi vendégjátéka.
További lehetőséget lát az igazgató abban, hogy a kitüntető címet 2010-re elnyert másik várossal, Essennel is felvette a kapcsolatot Győr. Ennek nyomán októberben az esseni polgármester Győrbe látogat Borkai Zsolt helyi polgármester meghívására. Az igazgató kitért az együttes anyagi helyzetére. Kijelentette: gazdálkodásuk stabil, de támogatókra, szponzorokra továbbra is szükségük van. Minden lehetőséget meg kell ragadni, hogy plusz forráshoz jussunk - jegyezte meg.
Kiss János az együttes nevében köszöntötte a távolból Gombár Juditot, a Győri Balett örökös tagját, librettistát, jelmez- és díszlettervezőt 70. születésnapja alkalmából. "Sokat adott az együttesnek az elmúlt közel három évtizedben és sokat köszönhetünk neki" - hangoztatta.
Végül bemutatta a társulat új tagjait, Gyurmánczi Diánát, Németh Esztert és Katona Zoltánt. Mindhárman a győri táncművészeti középiskolában végeztek.