Az állami vagyonról szóló törvény elfogadása kapcsán hangsúlyozta: a privatizáció is egyfajta megoldás, de garancia kell arra, hogy gyarapítsa a nemzetgazdaságot. Véleménye szerint fontos a helyes arány kialakítása abban, hogy mi maradjon stratégiai, állami tulajdon, és mi kerüljön magánkézbe.
Szili Katalin úgy látja: az egészségügy és az oktatás területéről az állam nem vonulhat ki.
A házelnök az interjúban beszélt arról is: elgondolkodott azon, nem szükséges-e deklarálni az alkotmányban, hogy meddig felelős az állam a saját polgáraiért, és ha felelős, mi az, amit számára biztosítania kell.
Kiemelte: fontos lenne egy fenntartható fejlődés nemzeti tanács létrehozása, amely kialakítana egy hosszútávú stratégiát arról, hova tartunk, hova jutunk tíz-húsz éves távlatban. Mint fogalmazott, örömmel venné, ha erről párbeszéd kezdődne az ellenzék és a kormánypártok között.
A Kárpát-medencei Magyar Képviselők Fórumának pénteki ülésén elfogadott nemzetpolitikai stratégiáról azt mondta: ez érzelmi megbékéléshez vezethet, amely alapja lehet egy nemzetpolitikai törvény megalkotásának.
Arra a kérdésre, miszerint sokan benne látják az új miniszterelnököt és vállalná-e ezt a feladatot, Szili Katalin azt válaszolta: erről nem hallott, és nagyon jól érzi magát abban a pozícióban, amiben van.