Az európai uniós törvények szerint a bevándorló munkások más országban lakó gyermekeik után támogatásban részesülhetnek, azonban ezt az igényt nem nyújthatják be egyszerre két országban.
Két évvel ezelőtt Gdansk térségében az illetékeseknek még csupán két kérelmet kellett ellenőrizniük, amelyeket a szigetországban dolgozó lengyelek nyújtottak be. Idén azonban már 1500 kérelem van elbírálás alatt.
A BBC a 16 lengyel régióból kilencből gyűjtött adatokat, s ebből kiderült, hogy hat térségben a kérelmezők egyharmada-fele duplán nyújtotta be igényét a támogatásra.
Az angol kormányt évente nagyjából 2 milliárd font (718 milliárd forint) veszteség éri a hamis segélykérelmek miatt - ebben a most kipattant lengyel segélyumbulda azért nem jelent számottevő összeget.
A jelentés szerint a 2004 óta Kelet-Európából Nagy-Britanniába érkezett munkások 70 százaléka lengyel, ám a közülük valamiféle segélyre jelentkezők száma az arányokat tekintve alacsonyabb, mint a többi országból érkezetteké.
Frank Field korábbi népjóléti miniszter szerint itt az ideje, hogy a brit kabinet megszigorítsa a vendégmunkások szociális támogatását.
A 600 ezer szigetországbeli vendégmunkásból az utóbbi két évben közel 17 ezren folyamodtak valamilyen segélyért, ám ennek túlnyomó többségét elutasították.