A helyszínből adódóan nem csupán ruhákat vonultat fel a tárlat, hanem bemutatja például a terepszínű mintázathoz kapcsolódó hadi trükköket, híres cselszövéseket is.
A terepszínű mintás anyag, avagy a camouflage az 1910-es években kezdte meg küldetését, majd a vietnami háború szimbóluma lett. Azóta a divattervezők a legmerészebb öltözékekhez használják fel a keki, a barna és a zöld szín sajátos kombinációját.
A kiállítás november 18-ig látható, olvasható a londoni Imperial War Museum honlapján.
A tengerészek sem maradnak ki a londoni nagy őszi divatshowból. A National Maritime Museumban (Nemzeti Tengerészeti Múzeum) december 2-ig a látogatók megismerkedhetnek a kék-fehér matrózöltözék történetével. Bemutatják azt az öltönyt, amelyet Viktória királynő készíttetett Albert hercegnek egy 1845-ös jachtutazásra. A bemutató kitér arra is, hogy milyen hírességek, zenészek, művészek viseltek matrózruhát.
A női divat aranykora: Párizs és London 1947-1957 címmel szombaton nyílt nagy tárlat a Victoria and Albert Museumban. A kiállítás a 40-es - 50-es évekbe repíti vissza a látogatókat.
Christian Dior 1947-es kollekciója új stílust mutatott, a nőiességet szimbolizálta, emellett a luxust, a jólétet és a gazdagságot sugallta a háború utáni években.
Balenciaga, Norman Hartnell, Balmain, Givenchy és Dior estélyi ruhái és extravagáns kreációi láthatók a tárlaton január 6-ig - olvasható a www.vam.ac.uk című portálon.