A beruházásra az önkormányzat és a Leisztinger Tamás érdekkörébe tartozó Hunguest Hotel Zrt. egy közös projektcéget hozna létre, melyben a város 80 százalékos tulajdonos lenne. A közös cég mintegy hárommilliárd forintos uniós támogatásra pályázna. Amennyiben sikeres a pályázat, az önkormányzat 1,2 milliárd forint értékben a cégbe apportálja a fürdő ingatlanjait és egyéb vagyontárgyait - tudatta az elnök.
A várható önkormányzati apportot felsoroló listán szerepel a 83,5 millió forintért frissen felújított Torontál tér, valamint az önkormányzat vendégházai. A vagyontárgyakról készült értékbecslés azonban nem tartalmazza ezen ingatlanokat, s ez összességében 340 millió forint mínuszt jelent Szegednek - mondta Gyimesi László.
A megállapodáshoz készült előterjesztés szerint a város - a Fidesz szakértői szerint egymilliárdos értéket jelentő - termálkútjait is átadta volna a cégnek 88 millió forintért, ám ezt a közgyűlési vita során az ellenzéknek sikerült megakadályoznia - fogalmazott az elnök.
A politikus emlékeztetett rá, Újbudán, a Kopaszi-gátnál egy a szegedihez kísértetiesen hasonló konstrukcióban működött együtt az ottani szocialista városvezetés és Leisztinger Tamás. Az üggyel kapcsolatban nyomozást rendelt el az ügyészség.
Amennyiben Botka László felelősséget érez városa iránt, akkor nem hagyja, hogy Szeged is a Kopaszi-gát sorsára jusson - hangsúlyozta Gyimesi László. Vécsey Ágnes, az önkormányzat szóvivője szerint a Fidesz fürdőügyben történt megnyilvánulásai minden tényt és valóságalapot nélkülöznek.
A tény az, hogy Szeged az ország legjelentősebb, gyógyszállókat üzemeltető szállodaláncával pályázik európai uniós támogatásra annak érdekében, hogy létrehozza Magyarország egyik legnagyobb gyógy- és élményfürdő komplexumát - mondta a szóvivő.