Az őszi tárlat az utóbbi években a kortárs magyar művészet egyik legjelentősebb fórumává lett, miközben nyitottabbá vált az itteni "színképbe" korábban nem illő törekvésekre és megőrizte erős kapcsolatát a közönséggel - mondta T. Szabó Ernő művészettörténész a kiállítás megnyitóján.
Hozzátette: mivel a fiatal művészek érdeklődése is megnőtt a tárlat iránt, jelentőssége a jövőben tovább fog növekedni.
Az országban egyedülálló módon több mint fél évszázada minden esztendőben megrendezett - az ábrázoló művészetet a középpontba állító - kiállításon látható alkotások a világ teljességét tükrözik, az élet kapujától, annak örömein és drámáin át az eltávozottakra való emlékezésig. A tárlat ugyanakkor meggyőző képet ad a megújuló magyar tájképfestészetről is - fogalmazott a szakember.
A művészeti seregszemle fődíját, a Tornyai-plakettet Nagy Gábor festőművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem docense kapta.
A tárlaton a hetvenes évek óta kiállító alkotó elmondta, festőként a magyar alföldön eszmélt, ezért is nagy öröm számára ez az elismerés. Az egyetem elvégzése után a csongrádi művésztelepen találkozott az alföldi tájjal, az ott kialakított festői programjának visszaigazolása a Tornyai-plakettet.
Nagy Gábor közölte, művészi teljesítménye mellett pedagógusi munkáját is díjazta a zsűri, hiszen tanítványa, Czene Márta is a tárlaton elismerést nyert alkotók között van.
Vasárnap délután a városi múzeumban a Tornyai-plakettet tavaly elnyerő Tóth Ernő szobraiból, grafikáiból és festményeiből Síkban és térben címmel nyílt kiállítás.