"Azt szeretném hinni, hogy az eredetileg Jones mögött második Tanu nem léphet elő aranyérmessé" - mondta Coates, arra utalva, hogy a görög sprinter négy évvel később Athénban - még a játékok kezdete előtt a Sydneyben 200 m-en olimpiai bajnok Kosztasz Kenterisszel együtt - nem jelent meg több doppingellenőrzésen, s ezért kétéves eltiltást kapott.
Sydneyben a jamaicai Tayna Lawrence végzett a harmadik helyen Jones és Tanu mögött.
Coates azt ugyanakkor hozzátette, jogilag komoly fejtörést okozhat a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak az új sorrend felállítása. Egyúttal arra kérte az Egyesült Államok Olimpiai Bizottságát (USOC), hogy Jonesnek a 4x100-as és a 4x400-as váltóban szerepelt csapattársai is szolgáltassák vissza érmeiket. Az USOC felszólította ezeket a versenyzőket medáljaik visszaszolgáltatására.
Érdekesség, hogy a 4x100-as amerikai kvartett bronzérmes lett, de Joneson kívül azóta Torri Edwards és Chryste Gaines is lebukott, s mindketten eltiltást kaptak. A 4x400-as csapat Jamaica és Oroszország előtt végzett az első helyen.
A sydneyi olimpián három arany- (100 m, 200 m, 4x400 m váltó) és két bronzérmet (4x100 m váltó és távol) szerzett Jones múlt pénteken a New York-i kerületi bíróság előtt elismerte: hazudott, amikor korábban azt állította, hogy soha nem használt doppingszereket, s bejelentette visszavonulását. Az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége (USADA) hétfőn közölte, a 31 éves atléta visszaadta olimpiai érmeit, egyúttal elfogadta a kiszabott kétéves eltiltást.