A sértett, E. Zsanett állítása szerint május 4-én Budapesten, a Múzeum körúton öt rendőr igazoltatta, majd egy sötét mellékutcába vitte őt, ahol ketten nemi erőszakot követtek el vele szemben a három másik rendőr jelenlétében.
A Fővárosi Főügyészség május 17-én jelentette be, hogy az ügyben öt rendőrt gyanúsított meg a Budapesti Nyomozó Ügyészség: két rendőrt erőszakos közösülés bűntettével és vesztegetéssel, három rendőrt pedig bűnsegédként elkövetett erőszakos közösülés bűntettével.
Ez a nyomozás jelenleg is folyamatban van, ennek keretében fordult az ügyészség október 2-án az egészségügyi területen működő igazságügyi szakértői testülethez, az ETT-hez, hogy az eljárás során korábban keletkezett orvos szakértői vélemények ellentmondásait feloldják - mondta Morvai Attila.
Az ellentmondások többek között arra is kiterjednek, hogy Zsanett sérülései a lány állítása szerint vele szemben elkövetett rendőri erőszak következtében, avagy attól függetlenül keletkeztek-e.
Az ETT várhatóan október 20-ig készíti el állásfoglalását - tette hozzá az ügyészségi szóvivő.
Az öt rendőr ellen szeptember 12-én vádat emelt a Budapesti Katonai Ügyészség szolgálatban
elkövetett kötelességszegés miatt és közülük hárommal szemben hivatali visszaélés miatt is.
A szolgálatban elkövetett kötelességszegést a katonai ügyészség szerint az öt rendőr azzal követte el, hogy engedély nélkül elhagyta járőrkörzetét. Ezt legfeljebb egyéves szabadságvesztéssel rendeli büntetni a törvény.
A hivatali visszaélést pedig azzal követte el három rendőr, hogy - amikor észlelték, hogy az intézkedés alá vont személynél nem volt személyi okmány, illetve a jármű alapvető
iratai is hiányoztak - szabálysértési bírság kiszabása vagy feljelentés helyett hagyták, hogy mentesüljön a felelősségre vonás alól. Ezt a törvény szerint három évig terjedő szabadságvesztéssel lehet büntetni.