A hazai helyi program projektvezetője, Fiszter Adriána hozzátette: az Európai Unió tagállamaiban csökken a születések száma, amit a nők szociális státuszának növelésével lehet kompenzálni.
Számos tényező nehezíti a nők munkavállalását, döntési folyamatokban való részvételét. Ugyancsak közös probléma: hogyan tudják a nők összhangba hozni a családot a karrierrel.
Zalaegerszeg 2004-ben, Londonnal, Milánóval, Barival és a spanyol Granadával közösen sikeresen pályázott az esélyegyenlőségi projekt, az Interreg III.C Lead uniós forrásaira.
A projektben részt vevő országok - Olaszország, Spanyolország, Anglia és Magyarország - helyi esélyegyenlőségi ügynökségeket hoztak létre, melyeknek legfontosabb feladata a helyi és az Európai Unión belüli esélyegyenlőség elősegítése és az ehhez szükséges szempontok kidolgozása volt.
Az elért eredményeket és a megfogalmazott irányelveket - a helyi esélyegyenlőségi agendát - a projektben részt vevő országok hétfőn mutatják be Brüsszelben, az Európai Bizottság előtt - mondta Fiszter Adriána.