Az esélyegyenlőségi szakértők feladatai közé tartozik, hogy helyzetelemzést készítsenek a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek oktatási helyzetéről, ennek alapján elősegítsék a helyi közoktatási esélyegyenlőségi programok megalkotását, az érintett helyi szakemberek, vezetők és szülők bevonásával. Feladataik közé tartozik még a programok végrehajtása, mentorálása.
Lehetőségük szerint tanácsokkal, a rendelkezésre álló támogatások megkeresésével kell segíteniük az érintett intézmények problémáinak megoldását - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.
Az esélyegyenlőségi szakértők tevékenysége elengedhetetlen a Regionális Fejlesztés Operatív Program (ROP) közoktatási célú pályázataihoz. Ahhoz, hogy a települések, intézmények uniós forráshoz jussanak, esélyegyenlőségi tervet kell készíteniük. Ennek elkészítésében segítenek az erre kiképzett szakemberek.
A 60 órás esélyegyenlőségi szakértői képzésre október 19-ig lehet jelentkezni, további információkat az oktatási tárca honlapján találhatnak az érdeklődők.