Több helyszínt tekintettünk meg a XIII. és a IV.kerületben és megállapítható volt, hogy az építési területek, felhagyott korábbi ipari ingatlanok, bontás utáni árusítás alatt lévő ingatlanok, helyenként a közterületi parkok, utak szegélyei továbbra is fertőzöttek.
Az utóellenőrzési feladadatok elvégzése a fővároson belül az önkormányzatok jegyzői és az illetékes növényegészségügyi hatóságok hatáskörbe tartozik.Mivel a parlagfű már a magérés állapotában van, a vonatkozó jogszabályok alapján a szabálysértési eljárások és a szankcionálások végrehajtására van lehetőség és a szükséges intézkedések megtétele rendkívül fontos lenne, mert a jelen időszak a későbbi évek "termését biztosítja".
A Tárcaközi Bizottság programjában is elhagzott, hogy 2007-ben meg kell akadályozni, hogy az több parlagfűmag kerüljön a talajba és evvel megakadályozható lenne, hogy ezeken a területeken a parlagfű újra teret nyerjen. Az eljárást mindenkivel szemben le kellene folytatni függetlenül attól, hogy magán-, önkormányzati-, vagy állami felügyelet alatt lévő tulajdonjogról van-e szó.
Magérés után a gyomirtózásnak, a szimpla kaszálásnak, vagy tárcsázásnak semmi értelme, mivel a teljes magmennyiség a területen marad. Ahol a nyári felszólítás ellenére máig ottmaradt a parlagfü ott a bírságot most kellene kivetni. Az ide vonatkozó intézkedések foganatosítása a 2008-as évet készíti elő.A látottak sajnálatosan csak azt támasztották alá, hogy nincs megfelelő intézkedés. Az idei év eredménytelensége nyomatékosan rávilágít, hogy kormányszinten sokkal átgondoltabban kellene kezelni a problémát, az eredményorientált elvárást lényegesen szigorúbb számonkérés mellett kellene biztosítani. Elfogadhatatlan, hogy az eredménytelenséget eredményként akarják az illetékesek feltüntetni, miközben a problémát nem akarják, vagy nem tudják kezelni