Moszkvában a legszegényebbek havi mintegy 6000, de még a jómódúak is úgy 70 ezer rubel jövedelemmel bírnak, így az igényelt havi 800 ezer nem kevés, hát még egyben, a négy évi összeg ugyanis 1,7 millió dollárra rúg. (1 rubel = kb. 7 forint.)
Az asszony ügyvédje szerint a követelést arra alapozták, hogy a válást kezdeményező férj éves jövedelme 42,431 millió rubel volt.
Hacsaturov úr először elzárkózott, később azonban ajánlatott tett a közös megegyezésre, s a követeltnél valamivel - nem tudni mennyivel - nagyobb összeget ajánlott fel. A közös megegyezés aláírása utáni napon ki is mondták a válást.
Anna asszonynak azonban utólag eszébe jutott: kár volt, hogy hagyta kiszúrni a szemét ilyen piti összeggel, s tulajdonképpen jár neki a férje által eladott Városi Jelzálog Bank (GIB) árának fele, vagyis további 100 millió dollár, amelyet most peres úton szándékozik követelni azzal, hogy a közös megegyezésről szóló megállapodást kényszer hatására írta alá.
Hacsaturov vagyona tulajdonképpen csak az utóbbi időben vált ismertté, de a Forbes magazin orosz kiadása 1,3 milliárd dollárra becsüli értékét, vagyis a rongyos 100 millió nem vágja a földhöz a férfit.
A hölgy kilátásai nem feltétlenül rózsásak, ha ugyanis a cégek férje nevén vannak - vagy voltak - akkor akár az egész vagyon felére is igényt tarthat, de ha off-shore vállalatokról van szó, előbb be kell bizonyítania, hogy ő is résztulajdonos. Ráadásul mindkét esetben csak akkor juthat további pénzhez, ha kiderül, hogy a közös megegyezésről szóló papír valamilyen okból jogilag érvénytelen. Ha ugyanis nem az, akkor Hacsaturova kénytelen lesz a gyerekkel együtt négy évig megélni valahogy alig kétmillió dollárból.