Fejér Andor tájékoztatása szerint azok a megyei fiatalok pályázhattak, akik nappali szakon tanulnak, és a települési önkormányzattól rendszeresen gyermekvédelmi támogatásban részesülnek. További elvárás volt az első diplomát szerző hallgatóknál, hogy az elmúlt félévet legalább 4-es tanulmányi eredménnyel teljesítsék, minden felvett tantárgyból sikeresen levizsgázzanak, míg az első évesek esetében az érettségi eredményük legalább 4,5 legyen.
Az ösztöndíj odaítéléséről a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közoktatási Közalapítvány döntött a megyei közgyűlés oktatási bizottsága által készített javaslat alapján. Az első évfolyamosak esetében 19, a második évfolyamosoknál esetében 25, a harmadikosoknál 16, a negyedikeseknél 28, míg az ötödik évfolyamosok esetében 11 pályázat felelt meg a pályázati felhívásban foglaltaknak.
A fiatalok között hatmillió forintot osztottak szét, így az ötven hallgató a szorgalmi időszakban 10 hónapon át havi 12 ezer forint juttatásban részesül.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közgyűlés 2000 áprilisában a kívánatos társadalmi mobilitás erősítése érdekében alapította meg a tehetséggondozó ösztöndíjat.