A törvénykoncepcióval alapvetően egyetértettek a jelenlévők, de kisebb kifogások felvetődtek, egyes fogalmi meghatározások tisztázásra várnak - tette hozzá.
Mint mondta, a tisztázó beszélgetések után abban maradtak, hogy a részletkérdéseket a végrehajtási utasítások tartalmazzák majd.
Vajda Márta tájékoztatott arról, hogy az egyeztetésen Nagyné Varga Melinda, az Oktatási és Kulturális Minisztérium művészeti főosztályvezetője is részt vett, aki azt a felkérést tolmácsolta: a jövő hét péntekig válasszák ki azokat a szakembereket, akik különböző munkacsoportokban kidolgozzák a javaslatokat a végrehajtási utasításokra.
Kitért arra, hogy a jövő héten a vidéki és a budapesti színházigazgatók is külön tárgyalnak a munkaanyagról. Hozzátette: a jelenlévők úgy döntöttek, hogy október 30-án újra egyeztetésre gyűlnek össze.
Vajda Márta szólt arról, hogy a szombati egyeztetésen azokról a speciális témákról beszéltek, amelyek a táncegyüttesekre, illetve a zenekarokra vonatkoznak, de a részleteket nem tárgyalták meg.
A konkrétabb javaslatokról szólva kitért arra, hogy a táncos szervezetek képviselői úgy vélekedtek, többtagozatos színházak helyett gazdaságilag is önálló egységként működjenek a balettársulatok, ahogy például a Győri Balett és a Szegedi Kortárs Balett.
Mint mondta, az Előadóművészeti Tanács szerepe nem tisztázott, és teljes az egyetértés abban, hogy túl kicsi a művészeti területet képviselő szakemberek aránya a testületben.
A színházi törvény munkaanyagát a szakmai egyeztetést összefogó Magyar Színházi Társaság elküldte az összes színháznak és a szakmai szervezetek vezetőinek azzal, hogy tagságukkal vitassák meg a szöveget és észrevételeiket október 10-ig juttassák el a társaság titkárságára. Október 15-én a színházi szervezetek tárgyalták meg a beérkezett észrevételeket. A különböző javaslatokat egymással egyeztetve juttatja el a Magyar Színházi Társaság a minisztériumba.
A kulturális tárca október elsején tette közzé a színházi törvény koncepció-tervezetét, amely a színházak, a zenei és táncművészeti intézmények működéséről, állami támogatásáról és sajátos munkajogi szabályairól szól. A szakmai szervezetek november 9-ig véleményezhetik a dokumentumot.