Ez év augusztusában a békéscsabai önkormányzat küldöttsége három napon át vendégeskedett Székelyudvarhelyen, ezen a találkozón fogalmazódott meg mindkét fél részéről, hogy időszerű a testvérvárosi kapcsolat elmélyítése.
A megállapodás hét pontban tartalmazza az együttműködés területeit, többi között a kultúrát, a gazdaságot, az oktatást és az idegenforgalmat. Keretmegállapodás született, mely bármikor újabb fejezetekkel bővíthető - tette hozzá Békéscsaba polgármestere.
A székelyudvarhelyi városvezető arra emlékeztetett, hogy az első testvérvárosi kapcsolatuk éppen Békéscsabához köti őket, ezért ez az együttműködés "első az egyenlők között". Szász Jenő elmondta: az európai uniós csatlakozás óta Romániában egyre inkább megjelenik a külföldi tőke, jelentős beruházások indulnak, s ez jó lehetőséget jelenthet a magyar vállalkozóknak, építőipari cégeknek is.
"A modern technológiával, nagy szaktudással rendelkező békéscsabai cégek komoly piacot találhatnak Erdélyben" - tette hozzá, rámutatva, hogy Székelyudvarhely ebben összekötő szerepet kíván vállalni.