Egyik példaképüknek, az animáció 1966-ban elhunyt mesterének életútját, munkásságát elemző kétnapos kongresszuson a Disney birodalom örökösei által képviselt új trendek kerültek a középpontba, amelyet a "bibliai értékeket" követő filmes csoport képviselői élesen támadtak.
A Disney stúdió kapcsolata az utóbbi évtizedben vált feszültté az amerikai keresztény közösséggel. A legneuralgikusabb pontok között szerepel a stúdió homoszexuálisokhoz való barátságos hozzáállása, bár a keresztény csoportok két éve leállították a vállalat ellen meghirdetett kilencéves bojkottjukat. Támadták továbbá a Disney leányvállalata, a Miramax által forgalmazott egyes produkciók (köztük Kevin Smith Dogmájának és Tarantino Ponyvaregényének) vallásellenes témáit is. De szerintük az olyan blockbusterek, mint A Karib-tenger kalózai-trilógia "sem állnak összhangban" a Walt-eszmékkel és "nem családi produkciók".
Egyedül a nagy animátor feltétlen híve, John Lasseter Pixar-filmjei kaptak felmentést, mint a "klasszikus történetmesélés" követői.
"Amit valóban látunk, az azoknak az erkölcsi és általános értékeknek a hanyatlása, amelyeket Walt Disney követett. Szerintünk a politikailag korrekt filmkészítés felé történt elmozdulásnak rossz hatása van a családra" - mondta a szimpóziumot fémjelző Keresztény Filmkészítők Akadémiájának egyik tagja. A Disney-céget nem a keresztény eszmék motiválják, hanem a haszonszerzés és "kijátssza egymás ellen a piac különböző oldalait" - foglalta össze a filmes.
A texasi esemény betekintést engedett a világ keresztény előadóinak és filmeseinek munkájába, amellyel úgymond alternatívát kínálnak a Disney örökségétől messzire került tömegprodukciókkal szemben.