Modern kincsesláda-vadászat
Összesen 1877 darab hazai geoládát tart nyilván a Magyar Geocaching Közhasznú Egyesület. Mostanáig több, mint hétezren regisztrálták magukat az egyesület honlapján, vagyis legalább ennyien foglalkoznak "ládavadászattal".
2007. november 1. csütörtök 13:37 - Hírextra
A geocaching lényege, hogy valaki egy általa megismerésre érdemesnek tartott terepen elrejt egy lezárt ládikát, benne ajándékkal, annak koordinátáit közzéteszi, és a láda innentől bárki számára kereshetővé válik.
Az első magyarországi geoládát 2001 szeptemberében regisztrálták, az utolsót, ami a Csongrád megyei Csengele középkori temploma közelében található, hétfőn rejtették el, és most, csütörtökön került fel az adatbázisba. A ládákhoz mostanáig összesen 282 ezer 876 megtalálást jegyeztek be, vagyis a kirándulók és turisták ennyiszer indultak neki GPS készülékkel sikerrel annak, hogy rábukkanjanak egy-egy ládára.
A geocaching az Egyesült Államokból indult, és jelenleg a világ legtöbb pontján játszák.
Az elrejtett ládikákat elsősorban GPS készülékkel lehet megtalálni, de van olyan is, amit bárki felfedezhet. Rendszerint érdekes látnivalók, szép kirándulóhelyek közelében rejtik el őket.
A megtalálók elvihetik az ajándékot, ha helyette azzal megegyező értékben más ajándékot hagynak a ládában. A megtalálást a regisztrált felhasználók a Geocaching Egyesület honlapján jelenthetik be.
A kikapcsolódási formáról részleteket a www.geocaching.hu honlapon lehet olvasni.
Forrás: FH