A szocialista politikus részletek kifejtése nélkül a fogyasztóbarát elgondolások között említette a nagycsaládosok kedvezményét, az év közben vásárolt éves bérlet 365 napos érvényességét és az sms-jellegű jegyvásárlást, Újdonság lenne az is, hogy éjszaka más, drágább jeggyel lehetne utazni, mint napközben. Azt a sajtóban megjelent ötletet, miszerint a dolgozói bérlet hétvégén, illetve éjszaka ne legyen érvényes, abszurdnak tartja a politikus, mint hangsúlyozta, ilyen javaslatot nem írna alá.
Lakos Imre, a Fővárosi Közgyűlés városüzemeltetési bizottságának elnöke az MTI-nek elmondta, hogy még semmilyen tarifaemelési, illetve menetrend-módosítási javaslat nem jutott el a bizottsághoz. Az SZDSZ-frakció is csak a jövő hét végén tárgyal ezekről a kérdésekről - jegyezte meg. A szabad demokrata politikus nagyon rossznak tartja annak a "rendszerváltás előtti taktikának a továbbélését", hogy először igen nagy mértékű áremelésekről szivárogtatnak ki javaslatot , hogy azután "az emberek örüljenek" annak, kisebb lesz a drágulás. Közölte, egyetért Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyettesnek a Népszabadság című lapban csütörtökön ez ügyben megjelent nyilatkozatával is. A városvezető ebben "erősen nehezményezte, hogy a tulajdonos főváros is a sajtóból értesült a BKV díjemelési javaslatairól, amit elfogadhatatlannak tart".
Lakos Imre úgy fogalmazott, "elképesztő dolog", hogy hónapok óta ilyen jellegű kommunikáció zajlik a BKV háza táján". Hangsúlyozta, hogy a tarifaemeléseknél "nem lehet elrugaszkodni a valóságtól, figyelemmel kell lenni az emberek teherbíró képességére is". A hírekben szereplő, szerinte irreális mértékű 25 százalékos díjemelést biztosan nem szavazná meg a közgyűlés - jegyezte meg.
Tarlós István Fidesz-frakcióvezető az MTI megkeresésére nem reagált. Egy napilapnak azt nyilatkozta, hogy a közszolgáltatások árának emelési mértékét túlzónak tartja. Szerinte e javaslatok azt jelzik, hogy a presztízsberuházásokat erőltető városvezetés elhanyagolja a város működtetését.