A Faludi Akadémia szemlefilmjeinek pénteki és szombati vetítései, az információs vetítések és a versenyfilmek egyaránt sok érdeklődőt vonzottak. Sokan látogatták az egyéb filmes műhelyek anyagaiból összeállított vetítéseket is - közölte Tibenszky Móni Lisa, a Faludi Akadémia ügyfélkapcsolati igazgatója.
A zsűri tiszteletbeli elnöke Francesco Casetti volt. A neves olasz filmtudós társaságában Buglya Sándor producer, Dér András rendező, Gelencsér Gábor filmesztéta, Lázár Kovács Ákos esztéta és Vidovszky György filmtanár értékelte az alkotásokat.
A grémium három kategóriában (kisjátékfilm, kísérleti film, dokumentumfilm) adott ki díjakat, illetve különdíjakat osztott. A zsűri megítélése szerint a kísérleti filmek sok esetben narratív forgatókönyv nélküliek voltak, inkább impressziók kiváltására törekedtek, expresszionista irányt véve.
A szakma és a nézőközönség is érdekes szárnypróbálgatásoknak lehettett tanúja. A filmes pályázók a kegyelem témáját pozitív és negatív értelmezésben is megvilágították, kegyelteket és kegyetleneket is a filmvászonra festve - osztotta meg a zsűri tapasztalatait a Faludi Akadémia ügyfélkapcsolati igazgatója.
A Kísérleti film kategóriában az első díjat a MozgóKépMás Csoport érdemelte ki a Villanás a végtelen időben című alkotással. Mögötte Fogarasi Gergely végzett Utóirat című munkájával. A harmadik díjat - megosztva - Jávor Bence "Mercy, én ezzel mondom el" és Ducki Witek "Anna csomagja" kapta.
A Dokumentumfilm kategória első díjasa Csuja László lett a Tram story-val. A második helyezett Kálmán Eszter "Citius, altius, fortius" című munkája, a harmadik Pleskonics Ildikó Éjvilág című filmje.
A Kisjátékfilm kategóriában csak az első díjas alkotót, Uhrin Csabát nevezték meg Lebegés című alkotásáért.
A művészeti egyetemek hallgatóinak filmjeit külön kategóriában díjazta a zsűri. A legjobb első filmes rendezőnek járó elismerést Kálmán Eszter érdemelte ki.
A nyertesek szakmai ösztöndíjakat, filmes technikai eszközöket, éves mozibérletet kaptak, stúdióhasználatra, médiatámogatásra számíthatnak.