A sokezer kilométerre a hírhedt Drakula gróf erdélyi otthonától, Louisiana északkeleti részén fekvő Transylvaniát az 1880-as években alapította a lexintoni Transylvania Főiskola egyik végzett hallgatója. A városkának még tíz éve is közel 800 lakosa volt, ám mára a népesség 300-ra apadt. Megszűnt az iskola, a fiatalok szétszéledtek.
A nyolcvanas években a 65-ös országút utazói erre haladtak át New Orleans felé, a délre tartók pedig a festői tájon át jutottak egészen a Missouri állambeli Bransonig. A város vegyeskereskedésének egykori tulajdonosa erre a potenciális látogatórétegre alapozta üzletmentő stratégiáját, s belevágott a Transylvania névben rejlő ígéret valóra váltásához: halloweenes hangulatú ajándéktárgyakkal tömte tele a boltot, és a denevérüzlet felvirágzott. Akadt olyan év, amikor több mint 2400 pólót adott el az útjukat megszakító, kíváncsivá tett betérőknek.
A kis település neve bekerült a köztudatba, mindenszentek előestéjén tévéstábok lepték el, és a helybeliek egymás után adták a rádióinterjúkat.
A szép időknek azonban a kilencvenes évek végére befellegzett, az utazók a kétsávos országútról áttértek a kényelmes és gyors sztrádákra, s a Drakula-biznisz lassan lecsengett. Nemhogy denevér, de madár se nagyon vetődik többé arra a tájra.
Manapság alig pár száz fogy évente a vérszívós pólóból. Az egykori szegény, gyapottermelő vidék helységén úgy tűnik, már csak egy új marketingstratégia segíthet.