A fényképészeti alkotást Puebla városában, egy kiállításon megpillantotta Irán mexikói nagykövete, aki egy mecsetet vélt felfedezni a kupolában. A diplomata úgy ítélte meg, hogy a mű sérti az iszlámot, és rögtön azt követelte, hogy vegyék le a falról. "A nagykövet odament az alkotóhoz, tiltakozott, és felszólította, hogy vonja vissza művét a kiállításról. Veszekedtek, és a nagykövet igen dühösen távozott" - mondta el az AFP-nek a Pueblai Fesztivál szervezőbizottságának egyik tagja.
Maga az alkotó felháborodva tiltakozik az iráni diplomata fotóértelmezése és követelése ellen, és írásos közleményben szögezte le: "Amit én csinálok, annak semmi köze a valláshoz és annak meggyalázásához. Nagyon súlyos és megengedhetetlen, hogy alkotásomnak ilyen szándékot tulajdonítsanak a kultúrák közötti háború szellemében"
A továbbiakban a fotóművész kifejtette, hogy egyáltalán nem állt szándékában megsérteni az iszlámot. "Művemet szabadon, sokféle módon lehet értelmezni... Gustave Courbet +A világ eredete+ című festményéből indultam ki, erre fényképeztem rá egy kupolát, ami a boltívvel együtt egyike azoknak a motívumoknak, amelyek csaknem minden alkotásomon fellelhetők. Abszurditás, ha valaki a kupolában pont egy mecsetet akar látni, és még abszurdabb, ha egyenesen a jeruzsálemi Sziklatemplomot véli felismerni benne."
Gustave Courbet "A világ eredete" című, 1866-ban festett, széttárt lábú, a vaginát hangsúlyozó női akt-torzója, amelyen csak a fiatal nő törzse és alteste látható, a maga idején nagy felzúdulást keltett - jelenleg a párizsi Orsay-múzeumban tekinthető meg a híres kép.
A Proceso című mexikói lap értesülése szerint Ghadiri Abianeh, Irán mexikói nagykövete, miután azzal vádolta a fotóművészt, hogy művével "megsértette az iszlámot", kijelentette, hogy "amennyiben a képet nem vonják vissza a kiállításról, az diplomáciai válsághoz vezethet a két ország - Irán és Mexikó - között".
A "Káprázatok, Közép-Kelet és Észak-Afrika kortárs művészete" című kiállítás november 16-án nyílt meg Pueblában, a San Pedro múzeumban és február 3-ig tekinthető meg. 22 művész alkotásai láthatók ott Irakból, Egyiptomból, Marokkóból, Libanonból és Szíriából. Itt kapott helyet az a 60 fotó is, amelyek között van a marokkói fotóművész alkotása.
A rendezvény jelszava: "Építsünk hidakat a Kelet és a Nyugat között."