Hozzátette: a 11,6 százalékos államháztartási hiány két és fél év alatt négy százalékra csökkent. Magyarországon több mint húsz törvény módosításával olyan feltételeket teremtett a kormány, aminek eredményeképpen a magyar gazdaság jelenősen "tisztult" - jelentette ki.
Kiemelte azt is, hogy novemberben az egyik legtekintélyesebb nemzetközi hitelminősítő intézet, a Fitch Ratings, negatívról stabilra módosította a Magyarországgal kapcsolatos befektetői kilátást.
A pénzügyminiszter elmondta, Gyurcsány Ferenc múlt heti frankfurti, az Európai Bankügyi Konferencián tartott előadása után Jean-Claude Trichet, az Európai Központi Bank elnöke "bölcsnek és bátornak" minősítette a reformokat, amelyeket a magyar kormány hajt végre. Hozzátette: Joaquín Almunia, az Európai Unió pénzügyi biztosa az európai gazdaságról készült előrejelzést bemutatva sikeresnek nevezte a magyar kormány által eddig végrehajtott kiigazítási lépéseket.
Veres János szerint 2008-ban lassulni fog az infláció Magyarországon, gyorsabb lesz a gazdasági növekedés, emellett a reálbér, és ennek hatására a fogyasztás is növekedni fog.
Mint hangsúlyozta, a kifehéredő gazdaságból származó többletbevételek lehetővé teszik, hogy többen, kevesebb közterhet fizessenek a költségvetésbe.
Varga Mihály (Fidesz) emlékeztetett arra, hogy a magyar gazdaság mindössze egy százalékkal növekedett 2007-ben. A huszonhét európai tagország közül huszonhetedikek vagyunk - tette hozzá. Véleménye szerint a kormány újabb adóemelésre készül.
Hargitai János (KDNP) közölte: a Gyurcsány-kormány semmi mást nem tett, mint hogy forrásokat vont ki a különböző nagy rendszerekből forrásokat.
"Egy gyenge állam gyenge kormánya szólal itt meg" - jelentette ki.
Herényi Károly (MDF) arra hívta fel a figyelmet, hogy a térségben Magyarországon a legmagasabb az infláció, emellett itt a legalacsonyabb a gazdasági növekedés és a foglalkoztatás.
Eörsi Mátyás (SZDSZ) azt emelte ki: a liberális párt örül annak, hogy külföldi megfigyelők visszaigazolják a kormány tevékenységét.
Hozzátette azonban: amit a kormány eddig csinált, az kiigazításként jó volt, azonban az ország versenyképességének növeléséhez nem elég az egyensúly helyreállítása.
Kovács Tibor (MSZP) közölte: a kormánynak folytatnia kell a reformlépéseket.
Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke a pénzügyminiszter napirend előtti felszólalása előtt a nők elleni erőszak megszüntetéséért nemzetközi nap alkalmából szólalt fel. Kiemelte: a nők elleni családon belüli erőszak az emberi méltósággal szembeni olyan súlyos támadás, ami megakadályozza, hogy a nők élhessenek alapvető jogaikkal.
Mint mondta, Európában naponta minden ötödik nőnek kell erőszakot elviselnie, Magyarországon minden héten legalább egy nő áldozatául esik társa bántalmazásának.