Mint írják, véleményük szerint ebben a döntésben "politikai szempontok is szerepet játszottak", amit elfogadhatatlannak tartanak, és követelik, hogy a legfelsőbb rendőri vezetés vizsgálja felül eme döntést, és folytassák a nyomozást. Szükség esetén külföldi szakértők bevonását is fontosnak tartják - teszik hozzá.
Az MTI megkeresésére a BRFK későbbre ígért tájékoztatást.
A Fiumei úti sírkertben még május elején dúlták fel ismeretlenek Kádár János egykori pártvezető síremlékét, a sírt felfeszítették, és abból több csontot, valamint a koponyát elvitték. Ugyancsak eltűnt a sírból az az urna, amely Kádár János feleségének a hamvait tartalmazta.
A sírt pár nappal később helyreállították: a gránittömböt letisztították, a feliratot újraaranyozták, Kádár János maradványait egy új fémkoporsóban helyezték el a sírban.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) rongálás miatt indított eljárást május 5-én, és kétmillió forint nyomravezetői díjat is kitűzött. A Magyar Kommunista Munkáspárt és a Magyarországi Zöld Párt további félmillió forintot ajánlott fel a nyomravezetőnek.
Kádár János 1956 novemberétől több mint harminc éven át volt Magyarország első számú pártállami vezetője. Az MSZMP volt első titkára 1989. július 6-án halt meg, azon a napon, amikor a Legfelsőbb Bíróság hatálytalanította a Nagy Imre és társai perében hozott ítéleteket.