Felsőoktatási reform
Az Ifjúsági Demokrata Fórum (IDF) szerint a felsőoktatási intézményrendszer szűkítése, illetve az államilag támogatott férőhelyek számának csökkentése biztosíthatja a magyar felsőoktatás versenyképességét - jelentette ki Lasztovicza Gábor, az IDF elnöke v
2007. december 2. vasárnap 16:00 - Hírextra
Egyben felszólítják a kormányt, hogy az "ide-oda csapkodó oktatáspolitikai ámokfutás" helyett, kezdje el a felsőoktatás valódi reformját - közölte az IDF országos választmányának ülése alkalmából tartott sajtótájékoztatón Lasztovicza Gábor.
A struktúraváltás költségeit viszont nem a jelenlegi hallgatókkal kellene megfizettetni a tandíj, vagyis a felsőoktatási részhozzájárulás formájában - tette hozzá a politikus.
Almássy Kornél, az IDF és egyben a Magyar Demokrata Fórum alelnöke a sajtótájékoztatón azt hangsúlyozta, hogy a jelenleg 73 egyetemből és főiskolából álló intézményrendszer szűkítése, illetve az államilag támogatott férőhelyek csökkentése megteremtené a felsőoktatás fejlesztésének forrásait.
Ez egyben lehetőséget adna a tandíj kiváltására, vagy az alternatív tandíjfizetési módok bevezetésére. Egyebek között arra, hogy az alapképzésben nem, csupán a mesterképzésben kelljen fizetni a fejlesztési részhozzájárulást.
Ugyancsak abszurdnak nevezte, hogy ugyanannyi tandíjat kell fizetni egy mezőgazdasági gépészeti főiskolán, mint az ELTE-n. Vagyis az IDF nem feltétlenül tandíjellenes, csupán elutasítják a koncepciótlan intézkedéseket - szögezte le.
Javasolják továbbá az ország versenyképessége, a szakképzés erősítése érdekében az alig működő felsőfokú szakképzésre szánt források átcsoportosítását a középfokú szakképzés fejlesztésére - fűzte hozzá Almássy Kornél.
Forrás: MTI