Erdő Péter és a magyar borkultúra
Ünnepélyes keretek között aláírták a Prímási Borrend alapító nyilatkozatát, amelyet Erdő Péter bíboros hívott életre a magyar borkultúra fellendítésére május 4-én. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke vasárnap Budapesten sajtótájékoztatón nyilatk
2007. december 3. hétfő 07:20 - Hírextra
Elmondta: legfőbb céljuk, hogy Magyarország legjobb borait a nemzetközi közvélemény még inkább megismerje, ennek érdekében felhasználják azt a szakértőkből álló szervezeti hátteret, amelynek a bortermelőkkel kiterjedt kapcsolata van. A tömegkommunikációban a borok megjelenését a prímás szerint segítik azok a közéleti személyiségek, akik a borrend alapítói, többek között Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke, Vizi E. Szilveszter, az MTA elnöke és Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék elnöke.
Erdő Péter a Prímási Borrend, azaz a Vinum Primatis alapítója szólt arról, hogy a szakmai munkát részben európai uniós pályázati forrásból fedezték, ami az esztergomi pincerendszer egymilliárd forintos rekonstrukciójához 80 százalékban járult hozzá. A borrend alapítása akkor vált időszerűvé, amikor 2006 szeptemberében az esztergomi prímási pincerendszer bejárata közterületről megközelíthetővé vált. Ezt követően ennek turisztikai kihasználására is sor kerül - tette hozzá.
Az MTI kérdésére Csizmadia László, a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Főiskola nyugalmazott főigazgatója, a Prímási Borrend tagja arról beszélt, hogy a borrend tevékenysége a marketingmunkát segíti majd legjobban, ugyanis ezen a területen kell még a magyar borkultúrának a legtöbbet fejlődnie.
A sajtótájékoztatón Molnár József, a Vinum Primatis titkára bejelentette, hogy az alapítók közös nyilatkozatot írnak alá a tokaji szőlőhegyvidék megóvása érdekében.
A Prímási Borrend jelenleg négy tokaji és egy egri borfajtát sorolt a legnemesebb magyar borok közé.
Forrás: MTI