A megbeszélésen részt vett még Bársony András, a Magyar Köztársaság Kijevbe akkreditált nagykövete, valamint Vaszil Durdinec, Ukrajna magyarországi nagykövete.
Az ukrán elnök és a főpolgármester három témát tárgyaltak. Ukrán részről felvetődött egy kulturális központként is működő Ukrán Ház létrehozása Budapesten, amelyhez Demszky Gábor felajánlotta a fővárosi önkormányzat közvetítését, megfelelő ingatlan felkutatására. A másik téma az 1848-as forradalom és szabadságharc emlékét is méltón hirdető Petőfi-szobor fölállítása Kijev egyik közterén. Idén nyáron Budapesten avatták fel Tarasz Sevcsenko, a legnagyobb ukrán költő szobrát. Ezt a gesztust viszonozza az ukrán fél Petőfi Sándor és a szabadságharc tiszteletére való szoborállítással.
Harmadik témaként fölmerült, hogy Kárpátalján példamutató, hogy a magyar kisebbség számára az óvodástól a felsőoktatásig biztosított az anyanyelv használata, a magyarul való kommunikáció teljes körű. Ugyanakkor a magyaroknak az ukrán nyelv ismeretének hiánya jelent problémát, így a magyar anyanyelvű fiatalok hátrányt szenvednek a munkaerőpiacon, illetve Kárpátaljától távolibb oktatási intézményekben. Az ukrán elnök megígérte, hogy a törvényhozás bevonásával és a megfelelő közigazgatási intézkedésekkel segítik ennek a hátránynak a leküzdését.