Egy megyei iroda fenntartására évente 9-10 millió forintot fordít a tárca - mondta a miniszter, hangsúlyozva, hogy a kormány felelős az esélyteremtésért, s támogatja is azt a költségvetésből és számos pályázat pénzösszegeivel. Valódi esélyteremtés azonban csak úgy lehet, s az ennek érdekében tett erőfeszítések csak akkor lehetnek eredményesek, ha ezt "nagyon erős társadalmi támogatottság kíséri".
Közös a felelősségünk, hogy mit tudunk tenni a hátrányos helyzetűek, a fogyatékkal élők érdekében - tette hozzá a miniszter, rámutatva arra, hogy ahol már működik Esélyek Háza, ott jók a tapasztalatok.
Lasztovicza Jenő, a Veszprém Megyei Közgyűlés elnöke elmondta: tíz olyan intézményt tartanak fenn a megyében, amelyekben fogyatékkal élők laknak - közel 1500-an -, s évente több százmillió forintot fordít a megye szociális ellátásra. A hátrányos helyzetű önkormányzatok pedig évi 150 milliós támogatásra pályázhatnak - tette hozzá, megjegyezve azt is, hogy az intézmények akadálymentesítésére idén 50 millió forintot fordítottak.
A veszprémi Esélyek Háza két irodájában négy főállású alkalmazott dolgozik, egy-egy pedagógus és pszichológus pedig megbízás alapján lát el feladatokat.