"Szeged büszke volt és a mai napig rendkívül büszke világhírű tudósára" - mondta Botka László polgármester az ünnepségen.
Az ember egyedül nem láthat messzire, szükség van néha, hogy óriások vállára álljon, Szeged életében Szent-Györgyi lett az az óriás, akinek a vállára állva a csöndes alföldi város szellemisége egyszer csak kiemelkedett környezetéből - fogalmazott a politikus.
Botka László szerint Szent-Györgyi Albert öröksége nemcsak egy a tiszteletre méltó hagyományok közül, hanem a szegedi jövő záloga is. Az egyetem egykori professzorának laboratóriumából nőtt ki az a tudós oktató- és kutatógárda, amelyre ma a város a "biopoliszt", a biokémia, biotechnológia és a genomika fellegvárát építheti.
Rácz Béla, a Szegedi Tudományegyetem rektorhelyettese hangsúlyozta, Szent-Györgyi Albert az egész világ számára az innovatív kutatás és a kreatív gondolkodás szimbóluma, akinek öröksége a város és az egyetem számára egyaránt kötelező erővel bír.
Az egyetem egykori rektorának Nobel-díja mögött a magyar tudománytörténet kiemelkedő teljesítménye áll. A jubileumi ünnepségeken nem csupán magát a díjat éltetjük, hanem azt a tényt is, hogy valaki, aki közülünk való, a mi alma materünk tagja, bizonyította, a zsenialitás Szegeden otthonra, egyetemünkön méltó társakra talál - mondta a professzor.
Szent-Györgyi Albert 1937. december 10-én vehette át az orvosi Nobel-díjat "a biológiai égésfolyamatok, különösképpen a C-vitamin és a fumársav-katalízis szerepének terén tett felfedezéseiért".