"A kormány a Közlekedésfejlesztési Operatív Program kiemelt projektjei között az úgynevezett indikatív listán meg sem említette a 86-os út fejlesztését, végül született egy ellenzéki módosító javaslat és egy betűre ugyanolyan tartalmú kormánypárti módosító javaslat. Az ellenzékit elutasították, míg a kormánypártit szerencsére elfogadták" - emlékeztetett.
Hozzátette: ma legalább már van egy papír arról, hogy a régió számára meghatározó fontosságú fejlesztés 2013-ig uniós pénzek bevonásával esetleg megvalósulhat.
Ismertetése szerint hasonló forgatókönyv alapján zajlott le a Szombathely és Győr közötti útszakasz négysávúsításának az autópálya törvényben való szerepeltetése, és mint mondta, a kormánypárti politikusok akkor sem voltak hajlandóak az ellenzékiekkel közösen fellépni, holott az ügy fontosságában egyetértettek.
Hende Csaba elmondta: szintén egyetértettek a pártok a szombathelyi Weöres Sándor Színház alapítása és egy szombathelyi kőszínház felépítésének szükségességében, a színházalapítást egyhangúlag döntötte el a megyei jogú város közgyűlése. Szavai szerint a színház megalapítása után automatikus módon jár a központi költségvetésből Szombathelynek 100 millió forint normatív támogatás, ez azonban a költségvetés tervezéséből "csak úgy mint a 86-os főút négysávosítása egészen véletlenül kimaradt".
Amikor a vasi országgyűlési képviselői észlelték ezt, külön-külön tettek módosító indítványokat a költségvetési vitában, és ebben az esetben sem volta arra lehetőség, hogy közös módosító indítvány szülessen.
Hende Csaba szerint Szombathely szocialista-szabaddemokrata vezetésének "ahelyett, hogy együttműködésre teljesen képtelen és arra semmi hajlandóságot nem mutató politikát folytatna", keresnie kellene egyfelől a saját táborán belül az érdekérvényesítés fokozottabb lehetőségeit, másfelől ellenzéki oldalról is erősítenie kellene Szombathely lobbierejét.