A kumarin természetes aroma, amely széles körben fordul elő a növényekben, köztük számos gyümölcsben és fűszerben. Legnagyobb koncentrációban a fahéjfélékben található meg. Emellett magas a kumarintartalma a szagos mügének (szesziparban használják), a tonkababnak (brazil tölgy) és a somkórónak (takarmánynövény).
Gyógyszerészeti kutatások bebizonyították, hogy a kumarin nagy dózisban adagolva májkárosodást okozhat. Ilyenkor a máj több enzimet juttat a véráramba, emellett gyulladásba jön, és sárgaság alakulhat ki - áll a MÉBIH közleményében.
A kumarin kellemes illatának köszönhetően a múlt század közepén világszerte a legnagyobb mennyiségben és a legtöbb aroma összetevőjeként használt, szintetikusan előállított aromaanyag volt. Az 1950-es években azonban az USA-ban mérgezőnek találták. Az 1970-es években az egész világon, így Magyarországon is betiltották, így a mesterségesen izolált kumarin az élelmiszeriparban nem alkalmazható, élelmiszerekhez szándékosan hozzá nem adható.
Az élelmiszeripar felelős azért, hogy csak a határértéket meg nem haladó kumarintartalmú fahéjas termékek kerüljenek forgalomba. A fogyasztó annyit tehet, hogy a magas fahéjtartalmú élelmiszerekből mértékletesen fogyaszt. A fahéjjal kismértékben ízesített, megszórt termékeknek például a fahéjas tejberizsnek semmiféle egészségkárosító hatása nincs - állítja a MÉBIH.