A határozatról a kormánypártokkal együtt voksoló MDF-szavazattal döntöttek. A jövő év március közepéig a cég elkészíti a menetrend (a paraméterkönyv) felülvizsgálatát. A bizottság januártól háromszor tárgyal majd a tervezetről.
Mitus Zsuzsanna (MSZP) kezdeményezésére a kormánypárti többség úgy döntött, hogy az egy hete ez ügyben lefolytatott többórás vitát nem ismétli meg, csak szavaznak. A testület múltkor nem tudott döntést hozni, mivel a teremben lévő ellenzék, Lakos Imre (SZDSZ) elnök szavai szerint, obstrukciójával megakadályozta azt. Az ellenzék nem vett részt a szavazásban, s így határozatképtelenné vált az ülés. Endrédy István (KDNP) jelezte, hogy a kormánypártiak nem voltak elegen ahhoz, hogy biztosítsák a testületi többséget.
Wintermantel Zsolt (Fidesz) sérelmezve az újbóli vita elmaradását, kezdeményezte, hogy az előző ülés óta nyilvánosságra került új, és szerinte ellentmondásos információk miatt ismét tárgyaljanak a paraméterkönyv elveiről.
Ezt a többség elutasította ugyan, de ennek ellenére a bizottság tagjai mégis félórás polémiát folytattak a paraméterkönyvet érintő kérdésekről, a cég működéséről, kommunikációjáról. Az ellenzékiek úgy vélték, hogy a cég által a paraméterkönyv-összeállítás elvei között a jövő évre tervezett több mint 9 milliárd forintos működési hiány csak járatritkításokkal küszöbölhető ki.
Wintermantel Zsolt bírálta a cég kommunikációs tevékenységét, azt, hogy miközben a paraméterkönyv elveiről tárgyal a bizottság, a cég a "kisföldalattin járatritkításokról beszél". Endrédy István kezdeményezte, hogy emiatt január közepéig tekintse át a bizottság a cég kommunikációs tevékenységét. A többség ezt elvetette.
Lakos Imre hangsúlyozta, hogy ő is "visszásnak tart egyes BKV-nyilatkozatokat". Leszögezte, hogy nem helyes, ha a BKV a fővárosi képviselők politikai döntését megelőlegezi, "vagy elhiteti bárkivel, hogy ilyen döntés már van". Aki ilyet tesz, megelőlegezi a márciusban meghozandó politikai döntéseket, "az felelősséggel tartozik a nyilatkozatáért".
Gábor József (MSZP) alelnök emlékeztetett arra, hogy az Orbán-kormány idején a BKV nem kapott semmilyen állami támogatást. Úgy vélte, emiatt nincs erkölcsi alapja a Fidesznek arra, hogy támadja a tervezett fővárosi intézkedéseket.