Molnár Csaba, a regionális területfejlesztési tanács elnöke elmondta: "innovációs pályázataink kezeléséről is döntöttünk, mégpedig úgy, hogy a tanács konzorciumi partnereivel együtt - például kereskedelmi és iparkamarákkal, egyetemmel, innovációs központtal együtt létrehoztunk egy új céget, egy nonprofit gazdasági társaságot, a Pannon Novum Nyugat-dunántúli Regionális Innovációs Non-profit Kft-t".
Hozzátette: az új nonprofit cég létrehozására azért volt szükség, hogy részt tudjon venni a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal által kiírt pályázaton, amelyet "a Regionális Innovációs ügynökségek kutatás-fejlesztést és innovációt segítő feladatainak támogatása" címmel írtak ki.
Szavai szerint eddig a Regionáslis Innovációs Regionásis Innovációs Ügynökség (RIÜ) a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség keretein belül jól működött, az új pályázati időszakban a források eléréséhez azonban önálló jogi személyiséggel rendelkező konzorciumi társaság létrehozására volt szükség.
"Az új innovációs cég feladata továbbra is a régió kis- és középvállalkozásainak pályázati forrásokhoz való segítése lesz" - mondta Molnár Csaba.
A regionális fejlesztési tanács elnöke közölte: a testület döntött arról is, hogy a jogszabály felhatalmazásával élve, a régióban lévő hátrányos helyzetűnek kistérségek mellé még négyet vett be a pályázatok szempontjából kedvezményesen megítélt kistérségek közé.
"Ezek a kistérségek a téti, a lenti, a pannonhalmi és a celldömölki kistérségek" - sorolta fel az elnök.