Úgy vélte, hogy a módosítás jórészt abban tér el a jelenlegi szabályozástól, hogy nagyobb hatáskört kapnak ezáltal a szakbizottságok. A gazdasági bizottság például az eddigi egymilliárd forint helyett a jövőben négymilliárd forintos értékhatárig dönthetne vagyonelemek eladásáról.
Bagdy Gábor (KDNP) közölte, hogy alapvetően más a megközelítése az új vagyonrendeletnek, mint a jelenleginek. Példaként említette a vagyonkezeléssel, a vagyonhasznosítással foglalkozó új szabályokat. Eszerint a főváros vagyonkezeléssel foglalkozó részvénytársaságai döntenének ezután, a gazdasági bizottság utólagos tájékoztatása mellett, a 100 millió forintig terjedő vagyoneladásokról. Ezáltal folytatódik a városvezetésnek az a gyakorlata, hogy egyre több kérdéskört von ki a képviselők látóköréből. Az ellenzéki politikus furcsállja annak az előírásnak az eltörlését, miszerint ingatlaneladáshoz fél évnél nem régebbi vagyonértékelés szükséges.
Székely Gábor megjegyezte, hogy az illetékhivatali eljáráshoz hasonló módon, a környező ingatlanok értéke alapján is megállapítható egy adott önkormányzati ingatlan értéke.
Bagdy Gábor hiányolta a tervezetből azt a korábbi javaslatukat, hogy kétfordulósak legyenek az ingatlaneladások. A második fordulóban ugyanis - szerinte - licitálással növelni lehetne az árakat.