A beruházó, a Sas Tamás filmrendező nevével fémjelzett Greenhill Filmstúdió a volt mecseki szénbányák hét hektáros területén építkezik majd. Ennek keretében felújítja az egykori szénosztályozó és villamos üzem ingatlanait, s egy új kiszolgáló épületet is emel - mondta el Tasnádi Péter.
Hozzátette: a projekt költségeinek több mint a fele magántőkéből és hitelből, fennmaradó része a Pólus program európai uniós és hazai forrásaiból valósul meg. A Greenhill a közelmúltban megkapta a banki hitelt, így a kivitelezés idén megkezdődhet.
A polgármester beszámolt arról, hogy az új komplexum lehetővé teszi kisebb, független stábok működését, produkciók letelepülését, Pécs és környékének helyszínként való bevonását a forgatásokba.
A stúdió a délkelet-európai filmgyártás egyik magas technikával felszerelt, színvonalas helyszínévé válhat, amely infrastruktúrát biztosít ahhoz is, hogy a magyar produkciók egyenrangú félként bekapcsolódjanak a globalizálódó nemzetközi filmiparba - jegyezte meg.
Tasnádi Péter elmondta: a beruházó reményei szerint a filmstúdió vonzereje a nemzetközi versenytársakhoz képest a versenyképes és megbízható árakban, a munkavégzés magas minőségében, a külső környezet adottságaiban, a komplex szolgáltatásban és a környezettudatosság képviseletében rejlik.
A szocialista városvezető kitért arra is, hogy a központ multifunkcionális terei forgatási időszakon kívül kulturális és egyéb rendezvényeknek adhatnak otthont.
Tasnádi Péter utalt rá, hogy Magyarország az ezredfordulón ismerte fel a filmiparban rejlő lehetőségeket, és megalkotta a világon rendkívül kedvezőnek számító gyártói adókedvezmény lehetőségét nyújtó filmtörvényt azzal a céllal, hogy nemzetközi produkciókat vonzzon az országba és támogassa a hazai filmgyártást.
Bár ennek eredményei az elmúlt két évben jelentkeztek, annak érdekében, hogy az ország filmgyártásból származó bevételei tovább növekedjenek, középtávon is indokolt korszerű filmgyártó komplexum létrehozása - hangsúlyozta a politikus.