A Barbaro és a Kárpát medencei népzenét játszó Napra zenekar eddigi tevékenysége egy ponton közös, hiszen az utóbbit is Both Miklós, a Barbaro gitárosa hozta létre.
A Barbaro húszesztendős története sikerekben és kudarcokban egyaránt gazdag. Tagjai a Kolinda, a Gépfolklór, a Ködkonda és a Zsarátnok együttesekből kerültek ki, amelyek progresszív, műfaji és földrajzi határokon túlmutató népzenét játszottak.
A Barbaro 1990-ben készült első albuma a magyarországi világzene-történet egyik kiemelkedő pontjának tekinthető. CD-n viszont annak ellenére sem jelent meg, hogy a lemezért tíz-húszezer forintos árat is elkérnek a piacon. Miután Magyarországon nem vált divatossá az a zenei világ, amelyben megtalálhatta volna a helyét a korát messze megelőző zenekar, második lemeze után elhallgatott.
Értékei szerencsére nem merültek feledésbe, ugyanis a zenekar három évvel ezelőtt újjászerveződött annak a Both Miklósnak köszönhetően, aki a Napra együttesnek is alapítója volt. A Barbarónak 2007 őszén megszületett harmadik albuma, a Barbaro III, amelyet a koncerten bemutatnak.
A Napra együttes, az este másik vendége a tradicionális Kárpát-medencei népzene és az experimentális rock ötvözésével alakította ki sajátos, izgalmas zenei világát. Az együttes Jaj, a világ! című albumát mutatja be, amely a világzene egyik legkeresettebb angol producere, Ben Mandelson gondoskodásával készült.
A Napra együttes tagjai: Balogh Kálmán (cimbalom), Bobár Zoltán (harmonika), Both Miklós (gitár, ének), Hegedűs Máté (hegedű), Krámli Kinga (ének), Pfeiler Ferenc (dob), Winter Csaba (basszusgitár)
A Barbaro együttesben Both Miklós mellett Cziránku Sándor gitározik, Herpai Sándor dobol, Zsoldos Tamás basszusgitározik.