A folyóiratban közölt tanulmány szerint a sürgős gyógyítást, legtöbbször életmentést igénylő esetek számának növekedése egyik amerikai korcsoportban sem volt ilyen rendkívüli mértékű. A szakértők, akiknek csoportját Mary Pat McKay, az egyik washingtoni egyetem helyettes professzora vezeti, úgy érzik, hogy a II. világháború befejezése után született nemzedék tagjai most jutnak abba a korba, hogy mind több súlyos betegséggel kell megküzdeniük, és ez a hirtelen megnövekedő létszám rövidesen rázúdul a kórházak már most is túlzsúfolt sürgősségi osztályaira.
"Az idős betegekkel az a gond, hogy őket sokkal gyakrabban utalják be a gyógyintézetekbe, mint a fiatalabb pácienseket és az idősek kezelése sokkal többe is kerül" - mondta a munkacsoport vezetője. A dolgozat szerint a három- vagy annál többféle gyógyszerre szorulók aránya az utóbbi időben 44 százalékkal nőtt. A vizsgálatban azoknak a betegeknek az adatait dolgozták fel, akiknek életkora 65 és 74 év között volt. Ők lényegesen tovább maradtak az osztályon, mint a fiatalabbak.
Úgy vélik, hogy az intézetek ilyen jellegű részeinek sürgős bővítésére volna szükség. Különösen nagy gondot jelent az Egyesült Államok egész területén szinte állandósult nővérhiány. A kutatók azt is följegyezték, hogy a fekete bőrű amerikai öregek sürgősségi felvétele a tízéves vizsgálati időszakban 93 százalékkal nőtt, míg a fehérek között ez a változás lényegesen kisebb, 26 százalék volt. A fekete bőrű lakosság körében azok a betegségek, - például a magas vérnyomás vagy a cukorbetegség -, melyeknek szövődményei gyakrabban tesznek szükségessé kórházi fölvételt, lényegesen gyakoribbak.
McKay és munkacsoportja azt is hangsúlyozza, hogy az idős emberek manapság a megfelelő gyógyszeres kezelés hatására krónikus betegségeik ellenére sokkal tovább élnek, mint egykoron. Azt is följegyezték, hogy az idős páciensek sokszor nem tudnak rendelési időben eljutni családorvosukhoz és ilyenkor előfordul, hogy sürgősségi ellátáshoz folyamodnak. Ha ez a tendencia tovább fokozódik, a következő öt esztendőben a sürgősségi osztályokra beküldött öregek száma megduplázódhat, ami az Egyesült Államokban 11.7 millió beteget jelent.