A határozat szerint New Jerseyben volt az egyik legnagyobb rabszolgapopuláció az északi gyarmatok közül, és északnyugaton ez az állam volt az utolsó, amely hivatalosan eltörölte az embertelen intézményt. Ez végül 1846-ban megtörtént, ám a rabszolgaság alkotmányos betiltását csak 1866-ban ismerte el New Jersey, egy hónappal azután, hogy a törvény szövetségi hatályba lépett.
A néhány ellenző szerint a bocsánatkérés üres gesztus csupán, ám a helyeslők szerint az "emberi tisztesség efféle gesztusa, akár egy vagy több nemzedékkel később kerül rá sor, sosem időpocsékolás" - mint az egyik képviselő, William Payne fogalmazott.
Payne szerint a bocsánatkérés némi vigaszt jelenthet a fekete lakosoknak, akik New Jersey 8,7 milliós lakosságának 14,5 százalékát teszik ki. "A bocsánatkérés nem az elhunyt rabszolgáknak szól, hanem a leszármazottaiknak, továbbá minden történelmi kornak és az egész emberiségnek" - hangsúlyozta Payne.
Alabama, Maryland, Észak-Karolina és Virginia csupán bocsánatkérési nyilatkozatot adott ki az egykori rabszolgaság miatt.