A 150 13 éves diáknak szóló, heti 45 perces tananyagban egyaránt helyet kap az illedelmes viselkedés megannyi szabálya és számos olyan gyakorlati ismeret, mint például a tojás elkészítésének különböző módjai vagy az idősek segítése a tömegközlekedési eszközökön.
Richard Cairns, a magánkollégium igazgatója azt követően határozta el a tanterv bővítését, hogy egy jelentésből tudomására jutott: a vállalatvezetők negyede szerint a fiatal diplomások viselkedése bárdolatlan és nem tudják, mit kell tenni társaságban.
Az órákon minden tanerő azt oktatja, amihez a legjobban ért: az igazgatóhelyettes megmutatja, hogyan kell inget vasalni, a kollégium felügyelője a csokornyakkendő megkötését ismerteti, van, aki a tojás elkészítésének hat fő formájára oktat, és lesz tánclecke is.
A gyakorlati oktatás részeként a diákokat sorra meghívják vacsorára a tanárokhoz, az írásbeli meghívóra nekik is írásban kell válaszolniuk, nem telefonon, emailben vagy SMS-ben, mint manapság szokás.
Így a fiatal kollégisták a gyakorlatban tanulhatják meg, hogy egy vacsorán mikor vehetik le a zakójukat, milyen terítéket használjanak, mit tegyenek, ha nem ízlik az étek, s hogy nem illik az asztal egyik végéről átkiabálni a másikra, de kívánatos mindenkit bevonni a társalgásba.
Nem tudni, hogyan fogják osztályozni az illemtanból a kollégium bentlakóit - de az igazgatóság szerint amúgy is az a fontos, hogy miként fogják értékelni a diákok illemtudását akkor, ha majd elhagyják az intézményt.